BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Pozitív kezdés után indexcsökkenéssel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok - írja az MTI.

2020. szeptember 3. csütörtök, 19:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kereskedési idő végén az FTSE EuroFirst 300 és Stoxx Europe 600 páneurópai indexek 1,22 és 1,56 százalék veszteséget mutattak, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 1,05 százalékkal csökkent.

Londonban 1,39 százalékkal végzett alacsonyabban az FTSE-100 index a még nem hivatalos adatok alapján. Frankfurtban 1,33 százalékkal gyengült zárásra a DAX index, a párizsi CAC-40 index pedig 0,70 százalékkal csökkent.

Milánóban 1,65 százalékos indexcsökkenéssel zárt a tőzsde, a madridi piac viszont 0,10 százalékos indexemelkedéssel fejezte be a csütörtöki kereskedést.

Az európai piacokon kezdetben emelkedő árfolyamokat az amerikai tőzsdéken bekövetkezett, a korábbi nagy nyereségeket lefölöző indexcsökkenés fordította meg.

Az olajár egyhavi mélypontra csökkent keresleti aggodalmak miatt. Az európai kereskedési idő végén a Brent 2,57 százalékkal állt alacsonyabban hordónként 43,29 dolláron, a WTI ára pedig 2,38 százalékkal 40,52 dollárra csökkent.

Az eurót 0,29 százalékkal jegyzik gyengébben 1,1819 dolláron, az arany spot ára pedig az erősebb dollár miatt 0,77 százalékkal unciánként 1928,05 dollárra csökkent.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet