BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vegyesen indulnak neki a napnak a piacok

Fél százalékot bőven meghaladó emelkedéssel nyitottak a főbb nyugat-európai részvénypiacok szerdán. Budapesten enyhe csökkenés van, a forint gyengült.

2020. szeptember 2. szerda, 09:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni tőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 0,78 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,82 százalékos, a párizsi CAC-40 pedig 0,63 százalékos pluszban nyitott - írja az MTI.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,61 százalékos emelkedéssel indította a napot.

Az eurót 1,1907 dolláron jegyezték a nemzetközi bankközi devizapiacon délelőtt kilenc órakor, 0,03 százalékkal gyengült a közös európai fizetőeszköz a keddi záráshoz képest.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára emelkedik. A novemberi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,90 százalékos pluszban, 45,99 dolláron, az októberi szállítású WTI pedig 0,91 százalékos nyereségben, 43,15 dolláron forgott kilenc órakor.

Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,19 százalékkal, 1966,38 dollárra, a decemberi szállítású aranyé pedig 0,38 százalékkal, 1971,30 dollárra csökkent a New York-i árupiacon.

Kedden túlnyomórészt csökkenéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek.

Frankfurtban 0,22 százalékos pluszban, míg Londonban 1,70 százalékos, Párizsban 0,18 százalékkal, Milánóban 0,20 százalékkal, Madridban pedig 0,18 százalékkal esett az irányadó mutató. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,35 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,28 százalékkal csökkent, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,15 százalékkal nőtt.

New Yorkban a Dow Jones ipari átlag 0,76 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,75 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 1,39 százalékos pluszban zárt kedden. Utóbbi két index ismét történelmi csúcson zárt.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,48 pontos csökkenéssel, 34 499,42 ponton nyitott szerdán. A keddi záróértékéhez képest minimálisan csökkent.

Gyengült a forint a főbb devizákhoz képest a nemzetközi bankközi devizapiacon szerda reggel.

Az euró 356,07 forinton forgott reggel hét órakor, 24 fillérrel emelkedett az árfolyama a kedd esti 355,83 forinthoz képest.

A dollár árfolyama 298,28 forintról 299,17 forintra, a svájci franké pedig 328,24 forintról 328,50 forintra kúszott fel.

A jent 2,8214 forinton jegyezték, szemben a kedd esti 2,8125 forinttal.

Az euró 1,1902 dolláron forgott szerda reggel, 0,06 százalékkal gyengült az előző napi záráshoz képest. A svájci frankhoz képest viszont 0,10 százalékkal erősödött, 1,0841 frankon jegyezték.

Egy dollárért 0,9108 frankot adtak, 0,18 százalékkal drágult az amerikai deviza. A jenhez képest 0,09 százalékkal erősödött a dollár, 106,05 jenen jegyezték szerda reggel.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet