BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erős nap volt Európában

Erősödéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék hétfőn.

2020. augusztus 24. hétfő, 21:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni FTSE-100 mutató 1,7, a frankfurti DAX 2,4, a párizsi CAC-40 pedig 2,3 százalékos pluszban fejezte be a napot.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 2,2 százalékos erősödéssel zárta a kereskedést, a Stoxx Europe 600 1,6 százalékos pluszban zárt.

A milánói FTSE MIB 2,1, a madridi IBEX-35 1,8 százalékos nyereséget ért el.

Az európai tőzsdezáráskor, 17.30 órakor erősödést jeleztek a New York-i tőzsdemutatók: a DJIA 1, az S&P-500 0,7, a Nasdaq 0,3 százalékkal állt pénteki záróértéke fölött.

A kőolaj ára emelkedett. Az európai börzék zárásakor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 55 centtel (1,22 százalékkal) 45,48 dollárra nőtt. A nyugati féltekén irányadó WTI amerikai könnyűolajfajta hordónként 33 centtel (0,78 százalékkal) 42,67 dollárra drágult.

Az arany ára unciánként 0,55 százalékkal (10,55 dollárral) 1936,50 dollárra csökkent.

Európai tőzsdezáráskor az eurót 1,1795 dolláron jegyezték a reggeli 1,1793 dollár után.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet