BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkenéssel zártak a nyugat-európai tőzsdék

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék szerdán - írja az MTI.

2020. július 22. szerda, 19:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A londoni FTSE-100 mutató 1 százalékkal, a frankfurti DAX-30 index 0,51 százalékkal, a párizsi CAC-40 mutató pedig 1,32 százalékkal gyengült keddi záróértékéhez képest.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 1,02 százalékos mínuszban zárta a kereskedést.

Az európai tőzsdezáráskor, 17.30 órakor a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,30 százalék, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,22 százalék, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 0,07 százalék pluszban állt.

Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 59 centtel (1,33 százalékkal) 43,73 dollárra csökkent. A nyugati féltekén irányadó WTI amerikai könnyűolajfajta ára pedig 58 centtel (1,34 százalékkal) 41,34 dollárra süllyedt.

Az arany ára unciánként 0,98 százalékkal (18 dollárral) 1862 dollárra emelkedett.

Az euró 1,1581 dollárra erősödött a reggeli 1,1536 dollárról.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet