BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöldben zárt Nyugat-Európa

Erősödéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

2020. július 21. kedd, 18:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A londoni FTSE-100 mutató 0,11 százalékos, a frankfurti DAX index 0,96 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,22 százalékos pluszban fejezte be a napot.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,50 százalékkal erősödött hétfői záróértékéhez viszonyítva.

Az európai tőzsdezáráskor, 17.30 órakor vegyesen mozogtak a New York-i tőzsdemutatók: a DJIA 1,22 százalékkal, az S&P-index pedig 0,64 százalékkal erősödött, ugyanakkor a Nasdaq mutató 0,23 százalékkal gyengült az MTI szerint.

Három százalékot meghaladó mértékben emelkedett a kőolaj ára. Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 1,44 dollárral (3,33 százalékkal) 44,72 dollárra nőtt. A nyugati féltekén irányadó WTI amerikai könnyűolajfajta hordónként 1,41 dollárral (3,45 százalékkal) 42,33 dollárra drágult.

Az arany ára unciánként 1,32 százalékkal (24,05 dollárral) 1841,45 dollárra emelkedett.

Az euró 1,1491 dollárra erősödött a reggeli 1,1432 dollárról.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet