BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöldben nyitott New York

Indexemelkedéssel indult a kereskedés kedden az amerikai értékpapírpiacokon.

2020. július 21. kedd, 16:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 30 vezető iparvállalat DJIA-30 indexe 0,78 százalék, az S&P-500 index 0,59 százalék, a Nasdaq Composite index pedig 0,49 százalék pluszban kezdte a keddi kereskedést.

New York-i tőzsdenyitáskor pluszban álltak a vezető európai tőzsdék is: 15.30-kor Londonban a FTSE100 index 0,35 százalék, Frankfurtban a DAX30 index 1,35 százalék, Párizsban a CAC40 index pedig 0,79 százalék erősödést jelzett az MTI szerint.

Az olajár emelkedik. A nyugati féltekén irányadó WTI amerikai könnyűolajfajta hordónkénti ára 1,34 dollárral (3,27 százalékkal) 42,26 dollárra nőtt, az északi-tengeri Brent olajfajta 1,31 dollárral (3,03 százalékkal) 44,59 dollárra drágult.

Az arany ára unciánként 1,11 százalékkal (20,20 dollárral) 1837,2 dollárra nőtt.

Az euró erősödött a dollárral szemben: 1,1441 dolláron jegyezték a reggeli 1,1432 dollár után.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet