BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöldben nyitott New York

Erősödéssel nyitottak a New York-i tőzsde irányadó indexei pénteken.

2020. július 17. péntek, 16:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,12 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,22 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,32 százalékos pluszban indította a kereskedést.

A nagy nyugat-európai értéktőzsdék vegyesen mozogtak New York-i tőzsdenyitáskor. Délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 0,46 százalékos, a frankfurti DAX-30 index pedig 0,28 százalékos pluszban, a párizsi CAC-40 index ugyanakkor 0,27 százalékos mínuszban állt. Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 minimális, 0,03 százalékos erősödést jelzet az MTI szerint.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1425 dollárt adtak a kora reggeli 1,1384 dollár után.

Az északi-tengeri Brent hordónkénti ára 3 centtel (0,07 százalékkal) 43,34 dollárra csökkent, a nyugati féltekén irányadó WTI ugyanakkor 9 centtel (0,22 százalékkal) 40,84 dollárra drágult.

Az arany ára unciánként 0,53 százalékkal (9,55 dollárral) 1809,85 dollárra emelkedett a New York-i árupiacon.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet