BUX 139981.36 0,26 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magyar részvénypiac csak kullogott a nagyok mögött

Szerdán is pozitív hangulatban folyt a kereskedés a részvénypiacokon, miután kedvező hírek érkeztek több koronavírus-vakcinával kapcsolatban is, másrészt a vállalati gyorsjelentések egyelőre a tengerentúlon és Európában is inkább enyhe pozitív meglepetéseket hoznak - mondta Kéri Lajos, az Erste Befektetési Zrt. vezető üzletkötője az MTI-nek.elmondta,

2020. július 15. szerda, 20:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénzügyi szektor, amelytől gyengébb eredményeket vártak, kicsit jobban teljesít a vártnál - mondta Kéri Lajos. Szerdán például a Goldman Sachs befektetési bank publikálta adatait, a vártnál jobb eredményeket hozva. Európában pedig azt látni, hogy a német cégek előrehozzák gyorsjelentésüket. A vakcinával kapcsolatos pozitív híreknek köszönhetően elkezdték az utazáshoz kapcsolódó cégek részvényeit vásárolni a befektetők, a Deutsche Lufthansa például szépen emelkedik, és az energetikai cégek - így az osztrák OMV - is próbálkoznak az emelkedéssel.

A magyar tőzsdére azonban nem tudott átragadni a pozitív hangulat, érdektelen kereskedés folyt, a forgalom továbbra is alatta marad az átlagosnak - tette hozzá a szakértő. A Richter, amely kedden "fordult" egyet a nagy esés után, szerdán is 6500 forint fölött tudott maradni.

A forint piacán enyhén hatott a jó nemzetközi hangulat, a forint/euró árfolyam megközelítette a 353 forintot, és a forint/dollár árfolyam is volt 309 forint alatt.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 280,16 pontos, 0,80 százalékos emelkedéssel, 35 371,88 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 9,4 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama erősödött az előző napi záráshoz képest.

A Mol 14 forinttal, 0,78 százalékkal 1810 forintra erősödött, 1,1 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 40 forinttal, 0,37 százalékkal 10 850 forintra nőtt, forgalmuk 5,6 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 1,32 százalékkal 385 forintra emelkedett, forgalma 234,4 millió forint volt.

A Richter-papírok ára 50 forinttal, 0,77 százalékkal 6510 forintra nőtt, forgalmuk 1,2 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 3423,08 ponton zárt szerdán, ez 89,60 pontos, 2,69 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.

Erősödés a főbb európai piacokon

Másfél százalékot meghaladó pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék szerdán - írta az MTI.

A londoni FTSE-100 mutató 1,81 százalékkal, a frankfurti DAX-30 index 1,84 százalékkal, a párizsi CAC-40 mutató pedig 2,03 százalékkal erősödött keddi záróértékéhez képest.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 1,71 százalékos emelkedéssel zárta a kereskedést.

Az európai tőzsdezáráskor, 17 óra 30 perckor a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,85 százalék, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,79 százalék, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 0,28 százalék pluszban állt.

Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 51 centtel (1,19 százalékkal) 43,41 dollárra emelkedett. A nyugati féltekén irányadó WTI amerikai könnyűolajfajta 45 centtel (1,12 százalékkal) 40,74 dollárra drágult.

Az arany ára unciánként 0,07 százalékkal (1,35 dollárral) 1812,05 dollárra csökkent.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet