BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Matolcsy György megszólalt az aranytartalékról

Félmilliárd eurót keresett eddig a jegybank a 2018 őszén megvásárolt aranytartalékon - derül ki Matolcsy György jegybankelnök parlamenti válaszából.

2020. július 3. péntek, 09:44

Fotó: MTI Fotó / Bruzák Noémi
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mennyi a Magyar Nemzeti Bank (MNB) aranytartaléka, és hogyan változott annak az értéke? - ezt a kérdést tette fel Volner János független országgyűlési képviselő Matolcsy Györgynek, az MNB elnökének.

Matolcsy válaszában közölte: az MNB monetáris tanácsa hosszútávú stratégiai célokat figyelembe véve döntött úgy 2018-ban, hogy megtízszerezi az akkor 3,1 tonnás aranytartalékot 31,5 tonnásra növelve a mennyiséget. Ez történelmi lépés volt, hiszen az aranytartalék az 1990-es években csökkent ilyen alacsony szintre, majd negyed évszázadon át nem is növelték.

A megvásárlás óta az aranytartalék értéke euróban és dollárban számolva is emelkedett. 2018 végén a 31,5 tonna arany 1,3 milliárd dollárt és 1,1 milliárd eurót ért, 2019 végén már 1,5 milliárd dollár és 1,4 milliárd euró volt az értéke, az idén májusban pedig már 1,7 milliárd dollárra és 1,6 milliárd euróra ment fel az ára.

Herman Bernadett
Herman Bernadett

Ez is érdekelhet