BUX 137975.60 -1,09 %
OTP 44270 -1,45 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitart a jókedv a nyugati tőzsdéken

Erősödéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdeindexek hétfőn azokra a felerősödött véleményekre, hogy a második fél évben erőteljesen nőhet a gazdaság - írja az MTI.

2020. június 8. hétfő, 15:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,59 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,26 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,12 százalékos emelkedéssel indította a kereskedést.

New York-i tőzsdenyitáskor, délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 0,34 százalékos, a frankfurti DAX-30 index 0,26 százalékos, a párizsi CAC-40 0,07 százalékos, az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül pedig az EuroStoxx50 0,04 százalékos pluszban állt.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1308 dollárt adtak a reggeli 1,1288 dollár után.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken. A Brent ára hordónként 54 centtel (1,28 százalékkal) 41,76 dollárra gyengült, a WTI ára pedig 67 centtel (1,69 százalékkal) 38,88 dollárra süllyedt délután fél négykor.

Az arany ára unciánként 0,61 százalékkal (10,25 dollárral) 1693,30 dollárra emelkedett.

Pénteken komoly emelkedéssel zártak a New York-i tőzsdeindexek: a Dow Jones ipari átlag 3,15 százalékkal, az S&P 500-as index 2,62 százalékkal, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 2,06 százalékkal erősödött - írja az MTI.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet