BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Maradnak a korlátozások - emelkednek az olajárak

Az olajnagyhatalmak június helyett júliusig meghosszabbítják a kitermeléscsökkentésre vonatkozó megállapodásukat. Csökken a túlkínálat, emelkednek az olajárak - írja a Bloombergre hivatkozva a hvg.hu.

2020. június 6. szombat, 18:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A világ legnagyobb olajexportőr országait tömörítő OPEC+ tagjai egy hónappal meghosszabbítják kitermeléscsökkentési megállapodásukat, írta meg a Bloomberg a tagországok delegáltjainak közlésére hivatkozva a hivatalos videokonferencia kezdete előtt - olvasható a hvg.hu cikkében.

A napi 9,7 millió hordónyi termeléscsökkentés így július végéig hatályban marad - eredetileg a megállapodás június végéig élt volna, utána már csak napi 7,7 millió hordó lett volna a csökkentés mértéke.

A megállapodás várható volt, az olajárak már a találkozó előtt emelkedni kezdtek - jegyzi meg a lap. A kitermeléscsökkentés-fenntartása ugyanis kínálat szűkülést jelent, miközben a kereslet világszinten kezd felfutni, ahogy egyre több ország indítja újra a gazdaságát.

Az elmúlt hónapokban hatalmas túlkínálat alakult ki az olajpiacokon, ami alaposan lenyomta a nyersanyag árát, negatív árra is volt példa.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet