A világ legnagyobb olajexportőr országait tömörítő OPEC+ tagjai egy hónappal meghosszabbítják kitermeléscsökkentési megállapodásukat, írta meg a Bloomberg a tagországok delegáltjainak közlésére hivatkozva a hivatalos videokonferencia kezdete előtt - olvasható a hvg.hu cikkében.
A napi 9,7 millió hordónyi termeléscsökkentés így július végéig hatályban marad - eredetileg a megállapodás június végéig élt volna, utána már csak napi 7,7 millió hordó lett volna a csökkentés mértéke.
A megállapodás várható volt, az olajárak már a találkozó előtt emelkedni kezdtek - jegyzi meg a lap. A kitermeléscsökkentés-fenntartása ugyanis kínálat szűkülést jelent, miközben a kereslet világszinten kezd felfutni, ahogy egyre több ország indítja újra a gazdaságát.
Az elmúlt hónapokban hatalmas túlkínálat alakult ki az olajpiacokon, ami alaposan lenyomta a nyersanyag árát, negatív árra is volt példa.
