BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősen nyitott Nyugat-Európa

Jelentős emelkedéssel nyitottak a főbb nyugat-európai részvénypiacok kedden - írja az MTI.

2020. május 26. kedd, 09:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A londoni tőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 2,44 százalékos, a frankfurti DAX-index 1,22 százalékos, a párizsi CAC-40 pedig 1,06 százalékos pluszban indította a kereskedést.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 1,12 százalékkal emelkedett a nyitásban.

Az eurót 1,0922 dolláron jegyezték a nemzetközi bankközi devizapiacon kedd délelőtt kilenc órakor, 0,22 százalékkal erősödött a közös európai fizetőeszköz.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára emelkedik a legaktívabb határidős jegyzésekben.

Az augusztusi szállítású Brent hordónként 0,62 százalékos nyereségben, 36,74 dolláron, a júliusi szállítású WTI pedig 3,61 százalékos pluszban, 34,45 dolláron forgott kilenc órakor.

Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,16 százalékkal, 1731,89 dollárra emelkedett, míg a júniusi szállítású aranyé 0,54 százalékkal 1726,15 dollárra csökkent a New York-i árupiacon.

Hétfőn a londoni tőzsde a tavaszi bankszünnap miatt zárva tartott, New Yorkban pedig nemzeti ünnep miatt nem volt kereskedés. Alacsony forgalom mellett Frankfurtban 2,87 százalékos, Párizsban pedig 2,15 százalékos pluszban zárt a tőzsde. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 1,47 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index ugyancsak 1,47 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 2,27 százalékkal emelkedett.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet