BUX 138567.80 -0,67 %
OTP 44400 -1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöldben zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék

Nagy indexnyereségeket értek el kedden a főbb európai értékpapírpiacok gazdaságélénkítő hatást remélve a járványellenes intézkedések fokozatos enyhítésétől.

2020. május 5. kedd, 18:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A páneurópai FTSE EuroFirst 300 index 2,14 százalék, a Stoxx Europe 600 index 2,10 százalék, az euróövezeti EuroStoxx50 index 2,09 százalék nyereséggel fejezte be a keddi kereskedést. Londonban 1,80 százalékkal végzett magasabban az FTSE-100 index a még nem hivatalos adatok alapján, a frankfurti DAX 2,59 százalékkal, a párizsi CAC-40 2,27 százalékkal emelkedett.

Milánóban 2,09 százalékos, Madridban 1,09 százalékos indexemelkedéssel fejezte be a keddi kereskedési napot a tőzsde.

A legnagyobb nyereséget az olaj és gázipari vállalatok érték el a jelentős olajáremelkedésnek köszönhetően: az ágazati mutató több mint öt százalékkal erősödött. A spanyol Repsol olajipari konszern részvénye közel tíz százalékkal erősödött. A francia Total részvénye hat százalékkal erősödött részben az olajárak emelkedésének, részben az elemzői várakozásokat felülmúló, bár az előző évinél alacsonyabb negyedéves nyereségének köszönhetően - írta az MTI.

Az olajár emelkedett kedden, a Brent nyersolaj ára az európai kereskedési idő végén 10,40 százalékkal állt magasabban a globális kereskedelemben 30,03 dolláron hordónként, a WTI ára pedig 17,02 százalékkal állt magasabban 23,86 dolláron.

Az arany spot ára 0,05 százalékkal csökkent 1700,99 dollárra, az eurót 0.61 százalékkal jegyzik gyengébben 1,0839 dolláron.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet