BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedéssel nyitottak a főbb európai piacok

Emelkedéssel nyitottak a főbb nyugat-európai részvénypiacok csütörtökön - írja az MTI.

2020. április 30. csütörtök, 09:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A londoni tőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 0,66 százalékos, a frankfurti DAX-index 1,03 százalékos, a párizsi CAC-40 pedig 0,47 százalékos pluszban indította a kereskedést.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,80 százalékkal nőtt a nyitásban.

Az eurót 1,0885 dolláron jegyezték a nemzetközi bankközi devizapiacon csütörtök délelőtt kilenc órakor, 0,11 százalékkal erősödött a közös európai fizetőeszköz.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára emelkedik a legaktívabb határidős jegyzésekben.

Délelőtt kilenc órakor a júliusi szállítású Brent hordónként 5,32 százalékos nyereségben, 25,52 dolláron, míg a júniusi szállítású WTI 10,76 százalékos pluszban, 16,68 dolláron forgott.

Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,41 százalékkal, 1718,31 dollárra, a júniusi szállítású aranyé pedig 1,24 százalékkal 1734,65 dollárra nőtt a New York-i árupiacon.

Szerdán Londonban 2,63 százalékos, Frankfurtban 2,89 százalékos, Párizsban pedig 2,22 százalékos pluszban zárt a tőzsde. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 1,75 százalékkal, az FTSE Eurofirst pedig 300 index 1,64 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 2,18 százalékkal emelkedett.

New Yorkban a Dow Jones ipari átlag 2,21 százalékos, az S&P 500-as mutató 2,66 százalékos, a Nasdaq piac összetett mutatója pedig 3,57 százalékos nyereségben fejezte be a napot.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet