BUX 137671.87 -1,31 %
OTP 44230 -1,54 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vörösbe borult Európa

Gyengüléssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék pénteken.

2020. április 3. péntek, 18:28

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A londoni FTSE-100 mutató 1,21 százalékos, a frankfurti DAX-30 0,46 százalékos, a párizsi CAC-40 mutató pedig 1,57 százalékos mínuszban fejezte be a napot.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,79 százalékkal gyengült a kereskedés végére.

Az európai tőzsdezáráskor, 17.30 órakor a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 1,58 százalék, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 1,36 százalék, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 1,25 százalék mínuszt jelzett az MTI szerint.

Ugyanekkor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 2,97 dollár (9,91 százalék) emelkedéssel 32,91 dolláron állt.

Az arany unciánkénti ára 0,29 százalékkal (4,75 dollárral) 1642,45 dollárra emelkedett.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,0789 dollárt adtak, miután reggel magasabban, 1,0841 dolláron jegyezték.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet