BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöldben zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék

Jelentős pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

2020. március 24. kedd, 18:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A londoni FTSE-100 mutató 9,35 százalékos, a frankfurti DAX index 11,49 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 8,39 százalékos erősödéssel fejezte be a napot az MTI szerint.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 9,98 százalékkal emelkedett hétfői záróértékéhez viszonyítva.

Európai tőzsdezáráskor, 17.30 órakor szintén jelentős pluszban álltak a New York-i tőzsdemutatók: a DJIA 8,99 százalékkal, a Nasdaq 6,90 százalékkal, az S&P-index pedig 8,06 százalékkal erősödött.

Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 51 centtel (01,89 százalékkal) 27,54 dollárra emelkedett.

Az arany ára unciánként 5,54 százalékkal (86,85 dollárral) 1654,45 dollárra ugrott.

Az euró alig mozdult reggel óta: 17.30 órakor 1,0793 dolláron állt a reggeli 1,0795 dollár után.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet