BUX 139310.84 1,22 %
OTP 44800 1,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vegyesen zártak a budapesti blue chipek

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 29,91 pontos, 0,10 százalékos emelkedéssel, 29 494,19 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 18,0 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest - írja az MTI.

2020. március 19. csütörtök, 18:44

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol 123 forinttal, 8,19 százalékkal 1625 forintra erősödött, 2,9 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 515 forinttal, 5,76 százalékkal 8425 forintra csökkent, forgalmuk 10,8 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,57 százalékkal 350 forintra esett, forgalma 316,7 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 125 forinttal, 2,26 százalékkal 5650 forintra nőtt, a részvények forgalma 3,5 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 2467,75 ponton zárt csütörtökön, ez 15,37 pontos, 0,63 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.

Bizonytalanul kezdték a kereskedést az európai piacok, de a nap folyamán visszatért az élet; a vezető tőzsdék pluszban zártak, a jelek szerint megjelentek a hosszú távon gondolkodó befektetők - mondta Baráth Tibor, az Erste Befektetési Zrt. vezető üzletkötője.

A magyar tőzsdén az OTP a legnagyobb súlyú papír, ami csütörtökön is jelentősen gyengült, árfolyamára negatívan hatottak a szerdán bejelentett gazdaságvédelmi intézkedések. A Mol és a Richter ugyanakkor erősödött, ellensúlyozva az OTP esését, így a magyar tőzsde kis pluszban tudott zárni.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet