BUX 139310.84 1,22 %
OTP 44800 1,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Menekülnek a befektetők a részvényekből

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1884,61 pontos, 5,51 százalékos csökkenéssel, 32 304,48 ponton zárt hétfőn, közel 52 hetes 32 173,38 pontos minimumához. A részvénypiac forgalma magas, 27,3 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek a pénteki záráshoz képest, a legnagyobb mértékben az OTP és a Mol.

2020. március 16. hétfő, 18:36

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol árfolyama 130 forinttal, 7,03 százalékkal 1720 forintra csökkent, 4 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 800 forinttal, 7,27 százalékkal 10 200 forintra esett, forgalmuk 16,8 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom 16 forinttal, 4,47 százalékkal 374 forintra erősödött, forgalma 526,5 millió forint volt.

A Richter-papírok 260 forinttal, 4,37 százalékkal 5690 forintra gyengültek, forgalmuk 4,4 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 2536,43 ponton zárt hétfőn, ez 156,46 pontos, 5,81 százalékos csökkenés a pénteki záráshoz viszonyítva.

Móró Tamás, a Concorde Értékpapír Zrt. vezető elemzője elmondta, hogy a magyar piac a nemzetközi trendekkel teljes összhangban esett. Nagy a félelem a globális gazdaság leállása nyomán várható veszteségek miatt, ezért a befektetők alapvetően menekülnek a részvényekből.

Negatív napot zárt a BÉT, de ez nem meglepetés annak fényében, hogy mi történik a világban. Pozitívumként említette a napi mélypontok feletti zárást. Például, az OTP volt 9500 forinton is - jegyezte meg.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet