BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödtek az európai indexek

Pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden - írja az MTI.

2020. március 3. kedd, 19:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A londoni FTSE-100 mutató 0,95 százalékos, a frankfurti DAX index 1,08 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 1,12 százalékos erősödéssel fejezte be a napot.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,99 százalékkal emelkedett hétfői záróértékéhez viszonyítva.

Európai tőzsdezárás után fél órával, 18 órakor mínuszban álltak a New York-i tőzsdemutatók: a DJIA 0,71 százalékkal, a Nasdaq 0,32 százalékkal, az S&P-index pedig 0,38 százalékkal gyengült.

Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 52 centtel (0,99 százalékkal) 52,42 dollárra emelkedett.

Az arany ára unciánként 2,94 százalékkal (46,95 dollárral) 1641,65 dollárra ugrott.

Az euró 18 órakor 1,1168 dollárra erősödött a reggeli 1,1147 dollárról.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet