BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot erősödött Budapest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1764,19 pontos, 4,25 százalékos emelkedéssel, 43 301,39 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma kiemelkedően magas, 29,5 milliárd forint volt, a vezető részvények jelentősen erősödtek az előző napi záráshoz képest - írja az MTI.

2020. március 3. kedd, 18:09

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol 92 forinttal, 3,77 százalékkal 2530 forintra erősödött, 3,2 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 750 forinttal, 5,57 százalékkal 14 220 forintra nőtt, forgalmuk 16,2 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 1,24 százalékkal 408 forintra emelkedett, forgalma 504,2 millió forint volt.

A Richter-papírok ára 260 forinttal, 3,89 százalékkal 6945 forintra nőtt, forgalmuk 8,9 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 3494,23 ponton zárt kedden, ez 73,98 pontos, 2,16 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva.

A nemzetközi tőzsdék is számottevően emelkedtek, délelőtt az amerikai piacok hétfői emelkedését követték, majd délután újabb felpattanást eredményezett az amerikai Fed 50 bázispontos kamatcsökkentése. Ez váratlanul érte a befektetőket, hiszen mindenki a március 17-18-i kamatdöntés idején várta ezt a bejelentést - mondta Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője.

A hazai vezető papírok közül az OTP a nap nyertese, mely 5,57 százalékkal emelkedett, de a Mol közel 3,8 százalékos, a Richter közel 3,9 százalékos és a Magyar Telekom több mint 1,2 százalékos emelkedése is kiemelkedő.

Európában is emelkedéssel reagáltak a tőzsdék az amerikai kamatcsökkentésre, zárás előtt a német és a francia index is 2 százalékkal a hétfői záróár fölött volt. Az elemző hozzátette, különösen a légitársaságok papírjai erősek, a Lufthansa például közel 10 százalékkal tudott emelkedni.

Érdekes, ahogyan az amerikai indexek reagáltak a Fed kamatvágására. Mindenki azt gondolta volna, hogy jelentős felpattanás lesz, ehhez képest eléggé volatilis a kereskedés, az S&P 500 index a BÉT zárása előtt 0,2 százalékos pluszban volt, de volt enyhe mínuszban is. Összevissza mozgott a bejelentés után, és nem egyértelmű az irány továbbra sem. Szerinte a befektetőknek arra érdemes figyelniük, mit mond a Fed elnöke a további kamatpályával kapcsolatban.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet