BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zuhanással zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék

Nagy mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék hétfőn, mert a befektetői hangulatra nyomást gyakorolt a koronavírus Kínán kívüli gyors terjedése, a járvány fellobbanása Olaszországban.

2020. február 24. hétfő, 18:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A londoni FTSE-100 mutató 3,33 százalékos, a frankfurti DAX index 3,98 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 3,94 százalékos mínuszban fejezte be a napot. Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 3,98 százalékos csökkenéssel zárta a kereskedést az MTI szerint.

Az athéni tőzsde 8,36 százalékos, a milánói 5,43 százalékos, a varsói 4,20 százalékos, a madridi pedig 3,92 százalékos mínuszban zárt hétfőn.

Az európai tőzsdezáráskor, 17.30 órakor három százalék körüli mínuszban álltak a New York-i tőzsdemutatók: a DJIA 2,87 százalékkal, a Nasdaq 3,36 százalékkal, az S&P-index pedig 2,81 százalékkal gyengült pénteki záróértékéhez képest.

A kőolaj ára csökkent. Az európai börzék zárásakor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 2,89 dollárral (4,99 százalékkal) 55,05 dollárra süllyedt. A nyugati féltekén irányadó WTI amerikai könnyűolajfajta hordónkénti ára 2,43 dollárral (4,55 százalékkal) 50,95 dollárra esett.

Az arany ára unciánként 1,59 százalékkal (26,15 dollárral) 1674,95 dollárra emelkedett.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet