BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengüléssel zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden - írja az MTI.

2020. február 18. kedd, 18:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A londoni FTSE-100 mutató 0,71 százalékos, a frankfurti DAX index 0,76 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,48 százalékos gyengüléssel fejezte be a napot.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,43 százalékkal gyengült hétfői záróértékéhez viszonyítva.

Európai tőzsdezáráskor, 17.30 órakor mínuszban álltak a New York-i tőzsdemutatók: a DJIA 0,81 százalékkal, a Nasdaq 0,37 százalékkal, az S&P-index pedig 0,57 százalékkal gyengült.

A kőolaj ára csökkent. Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 58 centtel (1,01 százalékkal) 57,09 dollárra süllyedt.

Az arany ára unciánként 1,11 százalékkal (18,65 dollárral) 1604,95 dollárra emelkedett.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet