BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alacsony forgalom mellett emelkedett a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 432,28 pontos, 0,96 százalékos emelkedéssel, 45 338,26 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 5 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek a pénteki záráshoz képest.

2020. február 17. hétfő, 17:36

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol 46 forinttal, 1,80 százalékkal 2602 forintra erősödött, 969,9 millió forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 100 forinttal, 0,66 százalékkal 15 250 forintra nőtt, forgalmuk 1,8 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,22 százalékkal 453 forintra emelkedett, forgalma 103,9 millió forint volt.

A Richter-papírok ára 70 forinttal, 1,01 százalékkal 6990 forintra nőtt, forgalmuk 1,5 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3710,69 ponton zárt hétfőn, ez 17,83 pontos, 0,48 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva.

A BUX közel 1 százalékos emelkedése főleg a Mol jó teljesítményének köszönhető, de az összes blue chip pluszban zárt. A kedden délután jelentő Magyar Telekom, amely 0,22 százalékos emelkedéssel fejezte be a napot, napközben magasabban is járt - napi maximuma 457 forint volt - mondta Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője.

Az Egyesült Államokban hétfőn nincs kereskedés az Elnökök napja miatt, ennek megfelelően alacsony volt a forgalom a budapesti tőzsdén. Az európai piacok is enyhe pluszban zárhatnak, alacsony forgalom mellett. Az ázsiai piacokon hajnalban azt lehetett látni, hogy kicsit vegyes a kép. Kínában az emelkedés főleg annak köszönhető, hogy a koronavírus elleni félelmek enyhén csökkentek. Ez az európai pluszokban is meglátszik, úgy tűnik, hogy a héten optimisták lehetnek a befektetők - mondta a vezető elemző.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet