BUX 138835.76 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pluszban zártak a nyugat-európai tőzsdék

Pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék szerdán - írja az MTI.

2020. február 12. szerda, 18:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A londoni FTSE-100 mutató 0,47 százalékkal, a frankfurti DAX-30 index 0,89 százalékkal, a párizsi CAC-40 mutató pedig 0,83 százalékkal erősödött.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,75 százalékos pluszban zárta a kereskedést.

Az európai tőzsdezáráskor a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,71 százalék, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,56 százalék, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 0,66 százalék pluszban állt.

Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 1,75 dollár (3,24 százalék) emelkedéssel, 55,76 dolláron állt 17.30 órakor. Ugyanekkor az arany ára unciánként 0,09 százalékkal (1,35 dollárral) 1571,45 dollárra emelkedett.

Az eurót 1,0880 dolláron jegyezték a reggeli 1,0906 dollár után.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet