BUX 140082.71 0,33 %
OTP 45760 -0,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteségben zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék

Gyengüléssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék hétfőn - írja az MTI.

2020. február 10. hétfő, 19:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni FTSE-100 mutató 0,27 százalékos, a frankfurti DAX index 0,15 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,23 százalékos mínuszban fejezte be a napot. Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,14 százalékos csökkenéssel zárta a kereskedést.

Európai tőzsdezáráskor, 17.30 órakor pluszban álltak a New York-i tőzsdemutatók: a DJIA 0,28 százalékkal, a Nasdaq 0,60 százalékkal, az S&P-index pedig 0,35 százalékkal erősödött pénteki záróértékéhez képest.

A kőolaj ára csökkent. Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 85 centtel (1,56 százalékkal) 53,62 dollárra süllyedt.

Az arany ára unciánként 0,26 százalékkal (4,05 dollárral) 1577,45 dollárra emelkedett.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet