BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogyott a derű Budapesten

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 429,91 pontos, 0,99 százalékos csökkenéssel, 43 072,08 ponton zárt pénteken - írja az MTI. A részvénypiac forgalma 16,9 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.

2020. január 31. péntek, 19:53

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. senior elemzője az MTI-nek elmondta, pénteken jó hangulatban indult a kereskedés a nemzetközi és a hazai tőzsdén egyaránt, a nap végére azonban már az eladások domináltak, és csökkentek az árfolyamok. A Budapesti Értéktőzsdén is negatív tartományban zártak a vezető részvények, bár hazai piacmozgató hír nem volt pénteken.

A szakértő kifejtette, hogy alapvetően továbbra is a koronavírus terjedése miatti aggodalom jellemzi a befektetőket. Megjegyezte, hogy Kínában meghosszabbították a holdújévi ünnepek miatti munkaszünetet, de eddigi információk alapján hétfőn kinyit majd a sanghaji tőzsde, és a befektetők tartanak attól, hogy mekkora zuhanás lehet majd a kínai tőzsdén.

A Mol árfolyama 28 forinttal, 1,07 százalékkal 2580 forintra csökkent, 4,3 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP részvények ára 230 forinttal, 1,60 százalékkal 14 120 forintra esett, forgalmuk 8,8 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 0,87 százalékkal 454 forintra gyengült, forgalma 377,7 millió forint volt.

A Richter papírok árfolyama 10 forinttal, 0,15 százalékkal 6540 forintra csökkentette értékét, a részvények forgalma 3 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3613,34 ponton zárt pénteken, ez 6,30 pontos, 0,17 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet