BUX 138946.79 -0,39 %
OTP 44910 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pluszban zártak a nyugat-európai tőzsdék

Pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden - írja az MTI.

2020. január 28. kedd, 18:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A londoni FTSE-100 mutató 0,99 százalékos, a frankfurti DAX index 0,90 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 1,07 százalékos pluszban fejezte be a napot.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 1,13 százalékos emelkedéssel zárta a kereskedést.

Európai tőzsdezáráskor, 17.30 órakor pluszban álltak a New York-i tőzsdemutatók: a DJIA 0,80 százalékkal, a Nasdaq 1,35 százalékkal, az S&P-index pedig 1,06 százalékkal erősödött hétfői záróértékéhez képest.

A kőolaj ára emelkedett. Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 64 centtel (1,09 százalékkal) 59,22 dollárra nőtt.

Az arany ára unciánként 0,57 százalékkal (9,05 dollárral) 1568,35 dollárra csökkent.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet