BUX 139000.68 -0,35 %
OTP 44930 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: félnek a befektetők

Jelentős, két százalékot meghaladó mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék hétfőn a pénteki záróértékeikhez képest - írja az MTI.

2020. január 27. hétfő, 19:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A londoni FTSE-100 mutató 2,29 százalékos, a párizsi CAC-40 mutató 2,68 százalékos, a frankfurti DAX-30 index pedig 2,74 százalékos eséssel fejezte be a napot.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 2,68 százalékos mínuszban zárta a kereskedést.

A kisebb európai tőzsdéket is megrázta az a félelem, hogy az új koronavírus komoly hatással lehet Kína és rajta keresztül az egész világ gazdaságára.

A prágai tőzsde 1 százalékkal, a helsinki börze 2,27 százalékkal, az athéni 1,31 százalékkal, az izlandi 1,51 százalékkal, a milánói 2,31 százalékkal, az amszterdami 2,53 százalékkal, az oslói 1,99 százalékkal, a varsói 3,27 százalékkal, a madridi 2,05 százalékkal, a zürichi 1,66 százalékkal, az isztambuli 1,63 százalékkal, a dollárban számított orosz RTS index pedig 3,62 százalékkal zuhant kedden.

Az európai tőzsdezáráskor, 17.30 órakor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 1,74 dollárral (2,91 százalékkal) 58,15 dollárra csökkent.

Az arany unciánkénti ára 0,65 százalékkal (10,25 dollárral) 1582,15 dollárra ugrott.

Európai tőzsdezáráskor mínuszban álltak a New York-i börzék vezető mutatói is. A 30 vezető iparvállalat DJIA index 1,50 százalék, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 1,49 százalék, a technológiai papírok Nasdaq mutatója pedig 1,86 százalék gyengülést jelzett.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet