BUX 138946.79 -0,39 %
OTP 44910 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bezöldült Nyugat-Európa

Pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék pénteken, London és Frankfurt egy százalékot meghaladó emelkedéssel fejezte be a napot.

2020. január 24. péntek, 18:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A londoni FTSE-100 mutató 1,06 százalékos, a frankfurti DAX-30 1,40 százalékos, a párizsi CAC-40 mutató pedig 0,88 százalékos erősödéssel zárt - írta az MTI.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 1,14 százalékkal emelkedett a kereskedés végére.

Az európai tőzsdezáráskor, 17.30 órakor a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,16 százalék, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,42 százalék, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 0,19 százalék gyengülést jelzett.

Ugyanekkor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 1,49 dollár (2,40 százalék) eséssel, 60,55 dolláron állt.

Az arany unciánkénti ára 0,35 százalékkal (5,45 dollárral) 1570,85 dollárra emelkedett.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1027 dollárt adtak, miután reggel 1,1048 dolláron jegyezték.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet