BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséggel zártak a főbb európai tőzsdék

Gyenge kezdés után indexveszteséggel zárták a hétfői kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok az Egyesült Államok és Irán között éleződő feszültség nyomása alatt - írja az MTI.

2020. január 6. hétfő, 18:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A páneurópai FTSE EuroFirst 300 és Stoxx Europe 600 indexek 0,39 és 0,38 százalék veszteséget mutattak a hétfői kereskedési idő végén, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,55 százalékkal gyengült.

Londonban a még nem hivatalos záróadatok alapján 0,62 százalékkal gyengült az FTSE-100 index, a frankfurti DAX index 0,68 százalékkal, a párizsi CAC-40 index pedig 0,51 százalékkal csökkent. Madridban 0,47 százalék, Milánóban pedig 0,51 százalék indexcsökkenéssel zárult a hétfői tőzsdenap.

A geopolitikai feszültség fokozódása megnövelte ugyanakkor a fix hozamú és az értékőrző befektetési eszközök iránti keresletet, ami az arany árának a növekedéséhez is vezetett. Az arany ára 2013 óta a legmagasabb szintet érte el hétfőn, spot ára az európai kereskedési idő végén 0,70 százalékkal állt magasabban a globális kereskedelemben, unciánként 1562,27 dolláron.

Az olaj ára az ellátási biztonságot fenyegető kockázatok miatt emelkedett. A WTI nyersolaj ára 0,27 százalékkal hordónként 63,22 dollárra, a Brent nyersolajé 0,61 százalékkal 69,02 dollárra nőtt. A Brent ára hétfőn 70 dollár felett is járt, három és fél havi csúcson. A világpiaci olajár pénteken már három százalékkal emelkedett.

Az eurót 0,26 százalékkal jegyzik erősebben, 1,1187 dolláron. Az árfolyam napközben 1,2000 dollár felett is járt.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet