BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöldben nyitottak a tőzsdék

Frankfurt kivételével indexemelkedéssel indult a kereskedés kedden a főbb európai és a budapesti értékpapírpiacokon is - írja az MTI.

2019. november 5. kedd, 09:27

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A páneurópai FTSE EuroFirst 300 index és az euróvezeti EuroStoxx50 index egyaránt 0,03 százalék emelkedéssel nyitott.

Londonban 0,09 százalék emelkedéssel kezdte a keddi kereskedést az FTSE-100 index, a frankfurti DAX viszont 0,03 százalékkal csökkent, míg a párizsi CAC-40 index 0,03 százalékkal emelkedett nyitáskor. Madridban 0,04 százalék, Milánóban 0,13 százalék indexemelkedéssel indult a keddi tőzsdei kereskedés.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 31,35 pontos emelkedéssel, 42 848,90 ponton nyitott kedden.

A hétfői záró értékéhez képest 0,07 százalékkal erősödött.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet