BUX 139833.38 0,15 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöldben indult a nap New Yorkban

Erős kezdéssel korrigálták a szerdai nyitásban az amerikai tőzsdeindexek az előző napi veszteségeket - írta az MTI.

2019. augusztus 21. szerda, 15:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

New Yorkban a DJIA-30 index 0,70 százalék, az S&P-500 index 0,83 százalék, a Nasdaq Composite index 0,88 százalék nyereséget mutatott a kereskedés kezdetén.

A bizakodó befektetői hangulatot kiskereskedelmi áruházláncok, a Target és a Lowe várakozáson felüli negyedéves eredménye alapozta meg. A Target részvénye 17 százalékkal, a Lowe részvénye 12 százalékkal erősödött a nyitás előtt a tőzsdén kívüli forgalomban. A kiskereskedelmi láncok nagyobb forgalomról számoltak be az elemzői várakozásoknál.

Nagy várakozás előzi meg a Fed júliusi kamatdöntő ülése jegyzőkönyvének szerdai közzétételét. A befektetők számos támpontot várnak a dokumentumtól a Fed további monetáris politikájának a megítéléséhez. A júliusi kamatdöntő ülésen a várakozásoknak megfelelő mértékben, 25 bázisponttal csökkentette ugyan a Fed az irányadó dollárkamat-sávot, meglepetést okozott viszont azzal a jelzésével, hogy ezt csak átmeneti korrekciónak szánta.

Az olajár az amerikai nyersolajkészletek várnál nagyobb múlt heti csökkenésének hatására emelkedett szerdán, a Brent az amerikai piaci nyitáskor 1,95 százalékkal állt magasabban hordónként 61,20 dolláron, a WTI ára 1,18 százalékkal 56,79 dollárra emelkedett.

Az eurót 0,04 százalékkal jegyzik erősebben 1,1103 dolláron, az arany ára 0,32 százalékkal unciánként 1510,85 dollárra csökkent.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet