BUX 140025.02 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrott a kőolaj ára

A Brent ára hétfő délelőtt kezdetben jelentősen, másfél százalékkal emelkedett, majd nyeresége jelentősen csökkent.

2019. augusztus 19. hétfő, 12:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hétvégi zárva tartás miatt a piacok csak hétfőn tudtak reagálni arra, hogy szombaton egy szaúdi olajmező gázüzemét a jemeni síita húszi lázadók drónokkal megtámadták. A létesítményben tűz ütött ki.

Az északi-tengeri Brent olaj hordónkénti ára emiatt csaknem 60 dolláron állt hétfőn tíz óra körül, ami 95 centes (1,5 százalékos) emelkedés a pénteki záróértékéhez képest. Az ár növekménye egy órával később a felére esett, 11 órakor 59,10 dolláron jegyezték a Brent árfolyamát, ami már csak 46 centtel (0,78 százalék) volt magasabb péntekhez képest - írta az MTI.

Elemzők szerint a nyereség csökkenését az okozta, hogy az OPEC legfrissebb előrejelzése szerint az idei év hátra lévő részében és jövőre csökken a globális olajkereslet.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet