BUX 139410.44 1,3 %
OTP 44850 1,98 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot esett az olajár

Gyengén kezdték és néhány kivételtől eltekintve veszteséggel is fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok - írta az MTI.

2019. július 18. csütörtök, 18:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A páneurópai FTSE EuroFirst 300 és Stoxx Europe 600 indexek 0,19 és 0,16 százalékkal álltak alacsonyabban az európai kereskedési idő végén, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,43 százalékkal csökkent.

A még nem hivatalos záróadatok szerint Londonban 0,55 százalékkal végzett alacsonyabban az FTSE 100 index, a DAX Frankfurtban 0,84 százalékkal, a CAC 40 Párizsban 0,32 százalékkal zárt gyengébben. Madridban 0,63 százalék volt az indexcsökkenés, Milánóban viszont 0,23 százalék indexemelkedéssel fejezte be a csütörtöki kereskedést a tőzsde.

A technológiai cégek árfolyamát az SAP papírja húzta le, az ágazati mutató másfél százalékkal gyengült. Az egészségügyi ágazat mutatója egy százalékkal erősödött. Az SAP a vártnál rosszabb negyedéves eredménye láttán több mint öt százalékkal gyengült. A Novartis csaknem 4 százalékkal erősödött felfelé javított éves eredmény-előrejelzésének köszönhetően.

Az olaj ára nagyot csökkent csütörtökön is az előző két nap egy- és kétszázalékos zuhanása után. A Brent 2,43 százalékkal hordónként 62,12 dollárra, a WTI 2,71 százalékkal 55,24 dollárra. Az olajárat csütörtökön a Mexikói-öbölben a hurrikánveszély miatt leállított olajkutak újraindítása csökkentette.

Az eurót 0,01 százalékkal jegyzik magasabban, 1,1226 dolláron, az arany ára 0,26 százalékkal, unciánként 1426,95 dollárra emelkedett - írta az MTI.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet