BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Richternek nagyon nem ment

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,4 százalékos emelkedéssel, 40 879 ponton zárt kedden - írja az MTI.

2019. július 16. kedd, 19:39

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részvénypiac forgalma 8,1 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank üzletkötője az MTI-nek elmondta: a vezető papírok közül - közepes forgalom mellett - a Mol nyújtotta a legjobb teljesítményt. Az elmúlt bő tíz nap legnagyobb áldozata, a magyar olajpapír kezd ismét pozitív megítélés alá kerülni, visszanyerni formáját - mutatott rá. Hozzátette, a többi nagy papír esetében nem volt említésre méltó esemény, igazodtak a nemzetközi hangulathoz.

A Mol 34 forinttal, 1,14 százalékkal 3020 forintra erősödött, 1,2 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 50 forinttal, 0,40 százalékkal 12 410 forintra nőtt, forgalmuk 3,5 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 4,50 forinttal, 1,04 százalékkal 438 forintra emelkedett, forgalma 215,8 millió forint volt.

A Richter-papírok 75 forinttal, 1,48 százalékkal 5000 forintra gyengültek, forgalmuk 1,1 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 4442,36 ponton zárt kedden, ez 56,10 pontos, 1,28 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet