BUX 138371.35 -0,81 %
OTP 44600 -0,71 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fontos posztot kapott a BÉT elnök-vezérigazgatója

Az Európai Tőzsdeszövetség (Federation of European Securities Exchanges, FESE) közgyűlésén igazgatósági tagnak nevezték ki Végh Richárdot, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) elnök-vezérigazgatóját - írja az MTI a BÉT közleménye nyomán.

2018. december 7. péntek, 15:35

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Végh Richárd kijelentette, a magyar tőzsde európai kapcsolatai mellett a régiós tőkepiacok képviseletét is erősíteni fogja. Utóbbihoz hozzájárul az is, hogy október óta Petr Koblic, a Bécsi Tőzsde vezérigazgatója és a Prágai Értéktőzsde igazgatóságának tagja a FESE új elnöke.

Végh Richárd a kis- és közepes vállalkozások (kkv) európai szintű támogatását is szorgalmazta. A kkv-k az európai gazdaság gerincét alkotják, hiszen a munkavállalók kétharmadáért és az EU gazdasági aktivitásának közel 60 százalékáért felelősek. A BÉT és a FESE közös célja ezért az európai kkv-k erősítése, felzárkóztatása és tőzsdeéretté alakítása - olvasható a közleményben.

A FESE az európai szabályozott tőkepiacok, tőzsdék közös érdekképviseleti szervezeteként 30 ország 36 intézményét, érték-, áru- és energiatőzsdéit foglalja magába. A BÉT 1999 óta működik együtt a szövetséggel.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet