BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új etf-ek jönnek a budapesti tőzsdére

Hét tőzsdén kereskedett befektetési alappal (etf), továbbá hat európai részvénnyel bővült a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) alternatív piaca (BÉTa piac).

2018. november 28. szerda, 11:11

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az etf-ek, vagyis tőzsdén kereskedett befektetési alapok világszerte a legnépszerűbb befektetési termékek közé tartoznak: jelenleg mintegy 4 ezer milliárd dollárnyi vagyont kezelnek etf-ekben, és ez a szám tíz év alatt a hatszorosára nőtt.

Az új külföldi eszközökkel a német DAX, az amerikai S&P 500 és Nasdaq-100, valamint az Euro Stoxx részvényindexekbe lehet befektetni. A DAX, az S&P 500 és az Euro Stoxx esetében short termékek is elérhetőek, ezek megvásárlásakor abban az esetben lehet hozamot elérni, ha az index értéke csökken.

Kereskedésük és elszámolásuk forintban történik, s így nyugdíjelőtakarékossági-számlára (nyesz) is tehetők.

A hét etf-et a Budapesti Értéktőzsde BÉTa piacára vezették be. A piac hat vezető európai kibocsátó, az Allianz, a Deutsche Telekom, a Henkel AG, a Münchener Rückversicherung, az SAP és a Volkswagen forintban kereskedhető részvényeivel is bővült.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet