BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lefelé indul az olajár?

Rontotta a kőolaj jövő évi átlagárára vonatkozó előrejelzését a Morgan Stanley amerikai bankcsoport a tartalékok magas szintjére hivatkozva - közölte a Bloomberg.

2018. november 6. kedd, 16:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A New York-i székhelyű pénzügyi szolgáltató elemzői immár arra számítanak, hogy az idei negyedik negyedévvel kezdődött 12 hónapban az északi-tengeri Brent könnyűolaj hordónként átlag 77,5 dollárba, a jövő év utolsó negyedévében pedig 80 dollárba fog kerülni. Az előző prognózisban jóval magasabb árral, 85 dollárral, illetve 87,5 dollárral számoltak - írta az MTI.

A nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta esetében 70 dollárról 68,5 dollárra csökkentették az októberrel elkezdődött egy év átlagárára vonatkozó előrejelzést, a jövő év utolsó negyedévének esetében pedig 80,5 dollárról 71 dollárra mérsékelték a várható átlagárat.

A Morgan Stanley elemzői szerint kiegyensúlyozott lesz a kőolaj világpiaca, nem lesz szűkös a kínálat, mivel az OPEC tagállamai támogatni fogják a piacot.

Kedden a nap túlnyomó részében csökkent a kőolaj világpiaci ára. Miután az Egyesült Államok nyolc országot mentesített az Irán ellen hétfőn újra életbe léptetett olajvásárlási tilalom alól, a befektetők ismét amiatt aggódnak, hogy a világgazdasági növekedés ütemének lassulása visszavetheti a kőolaj iránti keresletet.

Közép-európai idő szerint délután négy óra körül a Brent januári szállításra hordónként (159 liter) 72,81 dollárba került, 0,49 százalékos mínuszban állt az Intercontinental Exchange (ICE) londoni jegyzésében. Ugyanekkor a New York-i árupiacon a WTI ára decemberi szállításra hordónként 8 centtel, 0,13 százalékkal, 63,02 dollárra esett.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet