BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz volt a hangulat az európai tőzsdéken

Csökkenéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék hétfőn - írja az MTI.

2018. szeptember 24. hétfő, 18:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A befektetői hangulat romlása az amerikai-kínai kereskedelmi ellentétek folytán ismét fokozódó piaci aggodalomra vezethető vissza.

A londoni FTSE100 index 0,42 százalékos, a frankfurti DAX-30 0,64 százalékos mínusszal, a párizsi CAC-40 mutató 0,33 százalékos csökkenéssel fejezte be a napot.

Az európai tőzsdezáráskor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 2 dollár 18 cent emelkedéssel, 80,42 dolláron állt. Hétfőn négyéves csúcsra emelkedett a Brent típusú könnyűolaj világpiaci ára annak köszönhetően, hogy a Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) elutasította a kitermelés azonnali növelését.

Ugyanekkor a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,68 százalék, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,46 százalék mínuszban volt, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 0,23 százalék csökkenést jelzett.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1774 dollárt adtak a kora reggeli 1,1740 dollár után.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet