BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vörösre vált Nyugat-Európa, csak London lógott ki a sorból

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék szerdán. A londoni FTSE100 index 0,79 százalékos plusszal, a frankfurti DAX-30 0,09 százalékos mínusszal, a párizsi CAC-40 mutató 0,35 százalékos csökkenéssel fejezte be a napot.

2018. augusztus 8. szerda, 18:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A befektetőket aggodalommal tölti el a kereskedelmi konfliktusok eszkalálódása, az árfolyamok alakulását ugyanakkor a negyedéves jelentések is befolyásolják. Szerdán az egészségügyi szektor vállalatai teljesítettek a leggyengébben Európában a vártnál rosszabb negyedéves eredmények folytán - írta az MTI.

Az európai tőzsdezáráskor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 2 dollár 51 cent csökkenéssel 72,14 dolláron állt.

Ugyanekkor a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,08 százalék mínuszban, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,07 százalék pluszban volt, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 0,13 százalék emelkedést jelzett.

Fotó: Shutterstock

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet