BUX 139976.65 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Esés New Yorkban, tovább drágult az olaj

Gyengüléssel zártak szerdán a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói - írta az MTI.

2018. június 27. szerda, 23:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 165,52 ponttal, 0,68 százalékkal, 24 117,59 pontra esett. Az S&P 500-as mutatója 23,43 ponttal, 0,86 százalékkal gyengült, és 2699,63 ponton fejezte be a napot. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 116,54 ponttal, 1,54 százalékkal lett kevesebb, és 7445,09 ponton zárt.

Az olaj ára tovább emelkedett. A kanadai szállítási zavarok, a bizonytalan líbiai exportkilátások és a csökkenő amerikai készletek árfelhajtó hatását fokozta, hogy Washington felszólította az importőröket: novembertől ne vásároljanak olajat Irántól - írta az MTI.

Közép-európai idő szerint este fél nyolc körül a New York-i árupiacon a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónkénti (159 liter) ára 2 dollár 30 cent emelkedéssel 72,83 dolláron állt, a Brent olaj hordónkénti ára pedig 1 dollár 54 centes plusszal 77,68 dollár volt.

A kép forrása: Stocksnap.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet