BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pozitív kezdés várható Európában

Az előző napi nagy veszteséget valamelyest felfelé korrigáló kezdésre lehet számítani kedden a főbb európai értékpapírpiacokon - írja az MTI.

2018. június 26. kedd, 08:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A határidős indexjegyzések alapján a frankfurti tőzsde 0,4 százalékos, a londoni és a párizsi 0,3 százalékos indexemelkedéssel kezdi a keddi kereskedést.

Hétfőn nagy veszteségbe szorította az európai tőzsdeindexeket az éleződő amerikai-európai kereskedelmi feszültség. A páneurópai FTSE Eurofirst 300 index 2,19 százalékkal, a Stoxx 600 index 2,04 százalékkal, az euróövezeti EuroStoxx50 index 2,10 százalékkal gyengült.

Londonban 2,24 százalékkal végzett alacsonyabban az FTSE-100 index, a frankfurti DAX index 2,46 százalékkal, a párizsi CAC-40 index 1,92 százalékkal esett. Madridban 1,78 százalék, Milánóban 2,44 százalék volt az indexcsökkenés hétfőn.

A nap legnagyobb vesztese a nyersanyagipari ágazat volt, mutatójának közel négy százalékos esésével. Az ágazat kilátásait a kereskedelmi viszály rontotta, csakúgy, mint az autóiparét, amelynek az ágazati mutatója közel két és fél százalékkal gyengült.

Rontotta a befektetői hangulatot hétfőn az egy éve legmélyebb szintre süllyedt német gazdasági hangulatindex is.

Az olajár kissé emelkedett a líbiai export alakulásának kétes kilátásai miatt: a Brent 0,19 százalékkal hordónként 74,69 dollárra, a WTI 0,28 százalékkal 68,27 dollárra.

Az eurót 0,09 százalékkal jegyezték erősebben 1,1715 dolláron, az arany ára 0,26 százalékkal unciánként 1265,60 dollárra csökkent.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet