BUX 140025.02 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot emelkedett az olajár

Erősödéssel zártak kedden a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.

2018. június 26. kedd, 23:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 0,12 százalékkal, 24 282,29 pontra emelkedett. Az S&P 500-as mutatója 0,22 százalékkal nőtt, és 2723,04 ponton fejezte be a napot. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,39 százalékkal erősödött, és 7561,63 ponton zárt - írta az MTI a Reutersre hivatkozva.

Az olajár jelentős emelkedéséhez a bizonytalan líbiai exportkilátások mellett az is hozzájárult, hogy Washington az iráni nyersolaj behozatalának novemberi felfüggesztését kérte szövetségeseitől.

Az olaj kitartóan erősödött egész nap, a WTI árfolyama 2,9 százalékkal, míg a Brent árfolyama 2 százalékkal került feljebb a hétfői záráshoz képest - írta a Portfolio.

A kép forrása: Shutterstock.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet