BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Adriai gázmezőhöz jutott a Mol leányvállalata

Megvásárolja a Mol Nyrt. leányvállalata, az INA horvát olajipari cég az olasz Eni csoport tulajdonában álló Eni Croatia BV-t, így az Észak-Adria és a Marica-tenger alatti gázmezők egyedüli tulajdonosává és kizárólagos üzemeltetőjévé válik - írja az MTI a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) oldaláról.

2018. június 20. szerda, 11:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az INA a felvásárlással 4,3 millió hordó kőolaj-egyenértékes bizonyított és valószínűsített készlethez jut hozzá, így a szénhidrogén-kitermelés mintegy napi 2500 hordó kőolaj-egyenértékessel, vagyis majdnem napi 380 ezer köbméterrel nő. Az Észak-Adria koncessziós területen kitermelt gáz a horvát ellátórendszerbe kerül, a Marica mezőről pedig Olaszországba szállítják az INA és az Eni értékesítési szerződésének megfelelően.

A Mol Nyrt. a közleményben megjegyezte, hogy a tranzakció újabb beruházásokat tesz lehetővé az észak-adriai térségben.

A INA részvényeinek 44,84 százalékát a horvát állam, 49,1 százalékát az irányítói jogokkal együtt pedig a Mol birtokolja.

A kép forrása: Shutterstock.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet