BUX 139957.99 0,24 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hétfőn nem nyitnak ki az amerikai tőzsdék

Vegyes irányú elmozdulással nyitottak pénteken az amerikai tőzsdeindexek az előző napi veszteséges zárás után. Az olajárak csökkentek - adta hírül az MTI.

2018. május 25. péntek, 16:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

New Yorkban a DJIA-30 index 0,12 százalék, az S&P-500 index 0,13 százalék csökkenéssel, a Nasdaq Composite 0,08 százalék emelkedéssel kezdte a pénteki kereskedést. A befektetői érdeklődés és a tőzsdei forgalom folyamatosan csökkent a héten a hosszú hétvége előtt. Hétfőn ugyanis az amerikai értékpapírpiacok ünnep miatt zárva tartanak.

A befektetői döntéseket a fokozódó geopolitikai feszültségek közepette főként a vállalati eredménybeszámolók befolyásolják az amerikai piacokon. A csütörtöki veszteséges tőzsdezárást esősorban az amerikai elnök és az észak-koreai vezető találkozójának a lemondása idézte elő. Péntekre azonban már enyhült valamelyest a feszültség, miután Észak-Korea békülékeny hangú üzenetben fejezte ki tárgyalási szándékát.

Nem túl biztató makrogazdasági jelzést kaptak az amerikai tőzsdék nyitás előtt: a tartós javak megrendelései a vártnál nagyobb mértékben csökkentek áprilisban. A márciusi 2,7 százalékos havi növekedés után áprilisban a várt 1,4 százalék helyett 1,7 százalékkal csökkentek. Ezt elsősorban a közlekedési/szállítási eszközök váratlanul nagy mértékű, 6,1 százalékos csökkenése okozta. Bizakodásra adhat okot viszont, hogy az üzleti aktivitás alakulásának az egyik legpontosabb jelzőszáma, a nem hadiipari tőkejavakra leadott megrendelések a várt 0,7 százalék helyett egy százalékkal nőttek a márciusi 0,9 százalék csökkenés után.

Az olajárak csökkentek pénteken, miután az OPEC és Oroszország a piaci kínálat megemeléséről egyeztetett a venezuelai termelés visszaesése és az amerikai szankciók miatt esetleg kieső iráni export pótlására.

A Brent nyersolaj ára az amerikai kereskedés kezdetén 2,27 százalékkal állt alacsonyabban a globális kereskedelemben hordónként 77,00 dolláron, a WTI ára pedig 2,66 százalékkal 68,83 dollárra csökkent. A Brent és a WTI idei csúcsot állított májusban a 2014 véginek megfelelő árszinten. A Brent 20 százalékkal, a WTI 16 százalékkal áll az év eleji árszint felett.

Az arany ára csütörtökön emelkedett, unciánként 1300 dollár fölé nőtt az észak-koreai tárgyalások lemondásának a hírére. Az arany ennek köszönhetően több mint egy százalékos heti áremelkedés elé nézhet, március óta a legmagasabbra. Az amerikai kereskedés kezdetén a határidős jegyzés legközelebbi kontraktusa 1305,20 dolláron állt, ami 0,06 százalékos áremelkedésnek felel meg.

A dollár erősödött, az euró gyengült. Az eurót 1,1659 dolláron jegyezték, 0,51 százalékkal gyengébben.

A kép forrása: Shutterstock.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet