BUX 139833.90 0,15 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megduplázta nyereségét a BÉT

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) tavalyi adózott nyeresége 176,3 millió forintot tett ki, több mint kétszeresét a 2016-os 72,9 millió forintnak, az EBITDA (kamat-, adófizetés és amortizáció előtti) eredmény 465,9 millió forint volt, az egy évvel korábbi 382,8 millió forint után - ezekkel a fő számokkal hagyta jóvá a BÉT szerdai éves rendes közgyűlése az elmúlt évről készített beszámolót.

2018. május 23. szerda, 13:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közgyűlés döntése alapján a társaság nem fizet osztalékot, a 2017-es évi nyereség az eredménytartalékba kerül, és a piacfejlesztési stratégia folytatására fordíthatják - írta az MTI.

Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) elnök-vezérigazgatója kiemelte: tavaly jelentősen emelkedett a tőzsde kapitalizációja, 2017 végén a részvénypiaci kapitalizáció a GDP 22 százalékára nőtt. A múlt évben a budapesti börze it-fejlesztései 175 millió forintot tettek ki.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet