BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pluszban zárt Nyugat-Európa

Emelkedéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdemutatók szerdán - írja az MTI.

2018. május 16. szerda, 18:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni FTSE100 index 0,14 százalékkal, a frankfurti DAX-30 0,20 százalékkal, a párizsi CAC-40 mutató pedig 0,26 százalékkal nőtt.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,05 százalékkal gyengült, a legnagyobb piaci tőkeértékű európai részvények FTSEurofirst 300 indexe 0,25 százalékkal erősödött.

Az európai tőzsdezáráskor, 17.30-kor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 5 cent csökkenéssel, 78,38 dolláron állt.

Ugyanekkor a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,06 százalék gyengülést, ugyanakkor a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,14 százalék emelkedést, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 0,29 százalék erősödést jelzett.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet