BUX 139833.90 0,15 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indexemelkedéssel nyitott New York

A keddi csekély és vegyes változás után nagy nyereségekkel követték az emelkedő olajárakat a szerdai nyitáskor az amerikai árfolyamindexek - adta hírül az MTI.

2018. május 9. szerda, 16:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

New Yorkban a DJIA-30 index 0,16 százalék, az S&P-500 index 0,31 százalék, a Nasdaq Composite index 0,20 százalék nyereséget mutatott a kereskedés kezdetén.

Az Egyesült Államok kihátrálása az iráni nukleáris program korlátozásáról 2015-ben kötött nemzetközi megállapodásból a szankciók visszaállításának a lehetőségével együtt három és fél éves csúcsra emelte az olajárakat.

A Brent és a WTI nyersolaj 2014 novembere óta a legmagasabb összeget érte el, a Brent hordónként 77,22 dolláron, a WTI 71,17 dolláron. Az amerikai kereskedés kezdetén a Brent 76,69 dolláron állt 2,46 százalék, a WTI 70,72 dolláron 2,40 százalék emelkedéssel.

Az eurót az amerikai kereskedés kezdetén 0,10 százalékkal jegyezték erősebben 1,1877 dolláron. A nap folyamán korábban az euró 1,1828 dolláron idei mélypontját érintette.

Az arany ára alig változott, 0,01 százalékkal unciánként 1313,60 dollárra csökkent a határidős piacon legközelebbi teljesítésre  írta az MTI.

A kép forrása: Shutterstock.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet