BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyereséges zárás Európában

Vegyes kezdés után túlnyomó többségében több-kevesebb nyereséggel fejezték be a szerdai kereskedést a főbb európai tőzsdék - írja az MTI.

2018. május 2. szerda, 17:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A páneurópai Stoxx 600 index 0,62 százalék, az FTSE Eurofirst 300 index 0,61 százalék nyereséget mutatott a kereskedés végén, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,60 százalékkal emelkedett.

A még nem hivatalos záró adatok szerint a londoni FTSE-100 index 0,53 százalékkal erősödött szerdán, Frankfurtban 1,56 százalékkal emelkedett a DAX index, a párizsi CAC-40 pedig 0,29 százalék nyereséggel zárt. Madridban 1,12 százalék, Milánóban 1,14 százalék volt a szerdai indexnyereség. Akadt azonban veszteséggel záró tőzsde is Európában, például a lisszaboni 0,32 százalék indexcsökkenéssel.

Az európai indexeket elsősorban a nap folyamán közzétett negyedéves vállalati eredmény beszámolók vezették feljebb szerdán. A makrogazdasági adatok szerdán nem kedveztek az árfolyamoknak, áprilisban ugyanis az IHS Markit gazdaságkutató intézet kimutatása szerint lassult a feldolgozóipari növekedési ütem az euróövezetben.

Az Apple beszállítóinak, az Austria Microsystems és az STMicroelectronics félvezető áramkör gyártóknak különösen jó napja volt az Apple várakozáson felüli második pénzügyi negyedévi eredményének köszönhetően.

A legjobban teljesítő ágazat azonban a nyersanyagipar volt, szintén negyedéves eredmény beszámolóknak köszönhetően. Az ágazati mutató két és fél százalékkal erősödött.

Az olajár vegyesen alakult, a Brent 0,34 százalékkal hordónként 72,88 dollárra csökkent, a WTI 0,21 százalékkal 67,39 dollárra emelkedett.

Az eurót 0,21 százalékkal jegyezték gyengébben 1,1968 dolláron, az arany ára négy havi mélypont közelében alig változott 0,02 százalékkal 1307,10 dollárra emelkedett unciánként.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet