BUX 140068.08 0,32 %
OTP 45780 -0,41 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vörösbe borulhat Budapest

A kedvezőtlen nemzetközi hangulat miatt további csökkenésre számítanak a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) pénteken az MTI-nek nyilatkozó elemzők.

2018. március 23. péntek, 08:59

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Markánsan elromlott a részvénypiaci hangulat csütörtökön, és pénteken folytatódhat a lejtmenet. Jelentős mínuszban nyithatnak a főbb nyugat-európai részvénypiacok, és mind a régióban, mind a magyar piacon további eladások várhatók - mondta el Rövid Szabolcs, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője.

A szakértő szerint érdemes figyelni, hogy nap közben lesz-e a vételi erő a tőzsdén, de nyitásban erős negatív hangulatra lehet számítani.

Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. senior elemzője szintén jelentős esésre számít nyitásban: Kommentárja szerint folytatódhat a negatív irányú mozgás, mert intenzív eladási hullám söpört végig a nemzetközi részvénypiacokon, miután Donald Trump amerikai elnök bejelentette az elsősorban a kínai importtermékekre kivetendő védővámot.

A szakértő minden vezető részvény árfolyamában csökkenésre számít. Jelezte: az OTP esetében a 11 000 forintos, a Richter piacán az 5000 forintos, a Mol esetében a 2700 forintos, míg a Magyar Telekomnál a 435 forintos támaszokra érdemes figyelni a következő napokban, ha ezek alá a szintek alá esnek az árfolyamok, további jelentős csökkenés előtt nyílhat meg az út.

A Richter pénteken hajnalban közölte osztalékfizetési javaslatát, a gyógyszergyártó 68 forintos részvényenkénti kifizetést javasol, szemben az előző évi 106 forinttal - tette hozzá Varga Zoltán.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 886,19 pontos, 2,32 százalékos csökkenéssel, 37 350,75 ponton zárt csütörtökön, a részvénypiac forgalma 9,4 milliárd forint volt. A Mol 112 forinttal, 3,80 százalékkal 2836 forintra csökkent, 1,6 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 190 forinttal, 1,64 százalékkal 11 400 forintra esett, forgalmuk 4,2 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 1,50 forinttal, 0,33 százalékkal 447,50 forintra gyengült, forgalma 296,6 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 125 forinttal, 2,30 százalékkal 5300 forintra csökkentette értékét, a részvények forgalma 2,3 milliárd forintot ért el.

Esésre vannak kilátások Nyugat-Európában is.

A fotó forrása: Napi.hu/Szabó Dániel.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet